Рано чи пізно кожна людина у своєму житті стикається із необхідністю оформлення спадщини. Існують загальні правила спадкування, які має знати кожний. Частину з них наводимо нижче.

1.    Спадкування може здійснюватись за законом або заповітом. Не залежно від виду спадкування, кожний спадкоємець, який має намір отримати спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

2.    Подати заяву про прийняття спадщини необхідно протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. У випадку, якщо такий строк буде пропущено, поновлювати його доведеться в судовому порядку.

3.    За загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Тобто із заявою про прийняття спадщини необхідно звернутись до нотаріуса того нотаріального округу, у якому проживав спадкодавець. Якщо Ви проживаєте в іншому населеному пункті, Ви можете направити заяву про прийняття спадщини поштою. Ваш підпис на такій заяві має бути нотаріально посвідчений.

4.    Спадкується як майно, так і борги спадкодавця.

5.    Навіть якщо складено заповіт, спадкоємці за законом можуть отримати можливість спадкування у наступних випадках:

-          визнання заповіту недійсним;

-          неприйняття або відмова від прийняття спадщини спадкоємцями за заповітом;

-          неохоплення заповітом усієї спадщини;

-          усунення спадкоємця за заповітом від права на спадкування.

6.    Незалежно від змісту заповіту половину від належної їм частки у разі спадкування за законом, спадкують малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки.

7.    Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Воно видається після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

8.    Якщо особа, якій видано свідоцтво про право на спадщину, не мала права на її отримання, свідоцтво про право на спадщину може бути визнано недійсним за рішенням суду.

Більш детально про основні вимоги до заповіту, а також про спадкування за законом – в наступних статтях.

Кожна спадкова справа особлива і потребує індивідуального підходу. Якщо у Вас виникли складнощі в оформленні спадщини, якщо спадщина несправедливо дісталась особам, які не мають на неї права, якщо під час посвідчення заповіту було порушено закон, без кваліфікованої юридичної допомоги не обійтись.

Телефонуйте, і Ви отримаєте професійне та якісне вирішення Вашої проблеми.

 

Адвокат

 

Чорнуха Юлія