Не всі знають, що в нашій країні кожний громадяни України має право отримати безоплатно земельні ділянки для ведення селянського господарства, садівництва, будівництва будинків дач тощо.

І ще менше людей знають як скористатись цим правом.

Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

- для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

- для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Коротко для отримання земельної ділянки необхідно пройти такі етапи:

1.       подання клопотання зацікавленою в отриманні земельної ділянки особою клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність.

2.       розгляд клопотання відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування у місячний строк та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надання мотивованої відмови у його наданні.

3.       у разі надання відповідного дозволу, розробка проекту землеустрою за замовленням громадянина щодо відведення земельної ділянки.

4.       прийняття відповідним орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Якщо Ви не знаєте з чого почати або у Вас виникли труднощі в оформленні документів – звертайтесь!

Адвокат Чорнуха Юлія надасть Вам необхідні консультації, забезпечить юридичне супроводження під час оформлення документів та надасть кваліфіковану юридичну допомогу у разі необхідності оскарження дій/бездіяльності органів виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність.